A A A

Jaki materiał wybrać na ścieżkę i chodnik w ogrodzie?

Wśród końcowych etapów budowy domu znajduje się zagospodarowanie przestrzeni wokół niego. Obecnie na rynku możliwości jest na tyle dużo, że czasem trudno podjąć jedną trafną decyzję w tym temacie. Czym się kierować, wybierając materiał na ścieżkę i chodnik w ogrodzie? Który materiał sprawdzi się do tego najlepiej?

Propozycja numer jeden: kostka brukowa

Najczęściej spotykana na polskich posesjach. Trwała, tania, w wielu różnych kolorach do wyboru. Dzięki zastosowaniu formy do kostki – zawsze symetryczna i równa, co pozwala na jej bezproblemowe ułożenie przed domem. Na pewno jest to dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują materiału na lata. Wykorzystanie formy do bruku daje możliwość uzyskania materiału gęstego, zwartego i dobrze znoszącego zmienne warunki atmosferyczne, typowe dla polskiej jesieni i zimy.

Propozycja numer dwa: granit

Rzadziej spotykanym materiałem, stosowanym do wykończenia ścieżek ogrodowych i przydomowych chodników, jest grys granitowy. Ten drobny surowiec daje komfort chodzenia, nie wymaga specjalnej pielęgnacji, jest też przyjazny dla środowiska naturalnego. Na pewno materiał wart rozważenia.

Propozycja numer trzy: cegła

W czasach ogromnej popularności loftów i architektury pofabrycznej do łask powróciła również stara dobra cegła. Znajdziemy ją także w ogrodzie. Czerwona cegła świetnie łączy się z przydomową zielenią. Może być więc bez problemu wykorzystywana do budowy murków oporowych czy schodków w ogrodzie. Trudno zastąpić jej urok jakimkolwiek innym materiałem.

Propozycja numer cztery: drewno

Wraz po tym, gdy w polskich łazienkach zaczęło coraz odważniej pojawiać się drewno, przyszła kolej na jego obecność przed domem. Tu jednak nie można liczyć na większe zadaszenie, a kapryśne jesienie i zimy raczej nie sprzyjają trwałości materiału. Dlatego polecamy materiały drewnopodobne, które dziś nie odbiegają wyglądem od naturalnego surowca, za to cechują się zdecydowanie lepszymi parametrami technicznymi i odpornością na wilgoć czy mróz.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące form do kostki brukowej i galanterii betonowej na wibroprasy.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
RODO
Pliki cookies
AKCEPTUJĘ