A A A

Kostka brukowa od praktyki – wibroprasy

Kostka brukowa, z racji swoich właściwości użytkowych i estetycznych, od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony firm i inwestorów indywidualnych. Wykłada się nią miejskie chodniki, ale także prywatne posesje. Ten estetyczny betonowy materiał wykończeniowo-budowlany jest wytwarzany za pomocą wibroprasy. Dziś bliżej przyjrzymy się jej działaniu.

Czym są i w jaki sposób działają wibroprasy?

Wibroprasa jest profesjonalnym urządzeniem przeznaczonym do produkcji różnych elementów betonowych, w tym kostki brukowej. Za pomocą wibroprasy można uzyskać odpowiednią spoistość mieszanki betonowej, która w procesie produkcji staje się gotowym wyrobem. W pierwszym etapie następuje wibrowanie, w trakcie którego mieszanka jest wstrząsana i rozprowadzana. W drugim etapie dochodzi do prasowania, a więc ściskania mieszanki w celu uzyskania odpowiedniej formy. Zachodzi wtedy usunięcie zbędnego powietrza.

Jakie rodzaje wibropras wykorzystują zakłady produkcyjne?

Na rynku spotkać się można z wibroprasami kroczącymi. Cechuje je wygoda stosowania – tego typu wibroprasę można zabrać ze sobą na teren budowy i wyprodukować kostkę brukować bezpośrednio na miejscu jej układania. Innym rodzajem są wibroprasy stacjonarne, przeznaczone do użytku w zakładach produkcyjnych. Produkt finalny jest gotowy do użycia po upływie 24 godzin od momentu produkcji. Wtedy uzyskuje maksimum swoich właściwości.

Nie tylko kostka brukowa. Zobacz, do czego jeszcze przydają się wibroprasy

Wibroprasy to urządzenia, dzięki którym można wyprodukować nie tylko kostkę brukową, lecz również inne niezbędne materiały do budowy domów. Są wśród nich elementy takie jak pustaki czy bloczki fundamentowe, bez których nie może obyć się żaden budynek. Co więcej, w wibroprasach produkuje się także elementy znane z polskich dróg, takie jak chociażby betonowe krawężniki. Wszechstronność zastosowania sprawia, że w wielu przypadkach firmom budowlanym opłaca się zainwestować we własną wibroprasę.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące form do kostki brukowej i galanterii betonowej na wibroprasy.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
RODO
Pliki cookies
AKCEPTUJĘ