A A A

Kształt otoczenia uzależniony od nowoczesnych technologii

Nowoczesne technologie pozwalają na wyprodukowanie pięknych i trwałych materiałów, które stanowią efektowne wykończenie przestrzeni użytkowej. Współczesne kostki brukowe, za sprawą swoich zróżnicowanych kształtów, faktur, wielkości i kolorystyki, pozwalają na realizację nawet najśmielszych projektów. Mają również wysokie walory użytkowe – antypoślizgowa nawierzchnia pozwala stabilnie i suchą stopą przejść do ogrodu lub garażu – nawet w deszczowe, kapryśne dni.

Do jakich zasad warto się stosować, aby stworzyć elegancką i funkcjonalną przydomową przestrzeń?

Aby uzyskać efektowną przestrzeń wokół domu, warto trzymać się kilku podstawowych zasad. Jeszcze przed wyborem kostki brukowej dobrze jest zaplanować szerokości i grubości ścieżek ogrodowych, a także wygląd tarasu i podjazdu. Mając szczegółowy plan, znacznie łatwiej dobrać materiały o odpowiedniej wielkości, fakturze, kształcie i kolorze. W przypadku projektowania nieregularnych wzorów, świetnie sprawdzających się na podjazdach, najlepiej sięgnąć po niewielkie kostki o kształcie trapezu. Łatwiej je ułożyć w precyzyjny, wcześniej zaprojektowany wzór. Podobna zasada dotyczy układania krętych ścieżek ogrodowych – im mniejsza kostka brukowa, tym większa możliwość stworzenia płynnej linii falistej.

Mniej znaczy więcej, czyli dlaczego warto ograniczyć się do maksymalnie trzech wzorów i kolorów kostki brukowej?

Drugą z ważnych zasad, które warto stosować, nadając kształt najbliższemu otoczeniu, jest trzymanie się maksymalnie dwóch, trzech wybranych wzorów. Ich większa liczba może wprowadzić niemały chaos i sprawić, że posesja wcale nie będzie prezentować się atrakcyjnie. Tworzywo betonowe, z którego wykonuje się chodnik, podjazd, miejsce na ognisko czy murki oporowe dla roślin, powinno pasować do siebie również pod względem kolorystycznym. Ta sama zasada dotyczy wyboru pozostałej galanterii betonowej, takiej jak palisady, murki czy obrzeża. W tym przypadku również najlepiej trzymać się jednej palety kolorystycznej – albo ciepłej, albo zimnej. Wtedy mamy pewność, że całość prezentuje się elegancko i spójnie. Dzięki zastosowaniu nowych sprzętów i technologii (wśród nich jest m.in. wibroprasa do kostki brukowej) klienci mogą wybierać spośród różnych rodzajów betonowych materiałów wykończeniowych, takich jak kostki płukane o nierównej nawierzchni, kostki z melanżami kolorystycznymi czy kostki celowo postarzane o nieregularnych krawędziach.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania dotyczące form do kostki brukowej i galanterii betonowej na wibroprasy.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
RODO
Pliki cookies
AKCEPTUJĘ